Firmy

Dohodněte se s topenářem na výstavbě podlahového topení


Rozhodli jste se rekonstruovat rodinný dům, například po rodičích, a berete to, jak se říká, z gruntu od podlahy? Začínáte výměnou elektroinstalace a pokračujete topením? Pokud začínáte s rekonstrukcí na jaře, což je rozumná volba, pak budete mít dostatek času na rekonstrukci topného systému ve značném předstihu před zahájením topné sezóny.

vytápění domu

Co bychom vám mohli doporučit, je přestat vytápět objekt zemním plynem či elektřinou a přejít na dřevo. Palivové dřevo je stále nejlevnější způsob, jak se v zimě ohřát, a navíc nejste vázáni na žádné dodavatele energií. I kdyby byl nedostatek palivového dřeva na trhu, což je takřka vyloučeno, anebo byste neměli dostatek financí na jeho nákup, stále je tu možnost nasbírat v lese alespoň šišky, větve, suché stromy, a dohodnout se s majiteli lesa na jeho čištění a případném odvozu a zpracování stromů z polomů nebo vývratů.

palivové dřevo

Pokud zvolíte topení dřevem v krbu, pak byste mohli požádat topenáře z Ostravy https://rychle.eu/ o instalaci výměníku a zapojení rozdělovače pro podlahové topení. To si můžete na podlahu položit i sami, existuje suchý systém pokládky, který je velmi jednoduchý, a je vhodný i do prostor, které nesmí být zatěžovány silnou a těžkou vrstvou betonu. Používají se k tomu polystyrenové systémové desky a cementovláknité pochozí desky.

Instalatér vám zařízení zapojí a uvede do provozu a máte pak připravený topný systém na nadcházející topnou sezónu. Pak už zbývá jen opatřit dostatek paliva a začít topit můžete na zkoušku prakticky okamžitě. Podlahové topení poskytuje příjemnější teplo a rovnoměrný ohřev vzduchu v místnosti a je také pochopitelně komfortnější i na bosá chodidla. Můžete si pak v zimě dopřát pobyt v bytě třeba v pyžamu, na bosé nohy vám zima nebude, což oceníte nejen vy, ale i zbytek rodiny a vaše případné návštěvy, které si zvete do bytu.