Firmy

Instalatéry na unikající vodu volejte ihned

Přišli jste domů a objevili jste na stěně mokrou mapu? Připadá vám, že je to sice jasná havarijní situace, ale nechce se vám zrovna volat instalatéra, protože máte naplánovaný jiný program? Pak byste jej měli raději změnit a dát instalatérům přednost, ti za vámi dorazí v rámci havarijního servisu již do hodiny, ať je třeba pátek večer nebo neděle kolem poledne. Proč volat instalatéry ihned a zbytečně s řešením situace neotálet?

vodovodní potrubí

Elektroinstalace – co dokáže voda, která proniká do elektroinstalace, si jistě umíte představit, vzhledem k tomu, že je vodivá. Nevodivá je pouze voda destilovaná, a tak i tehdy, žijete-li v lokalitě s velmi měkkou vodou, nespoléhejte na to, že vám neublíží. Rozpuštěné minerální (kovové) ionty ve vodě jsou perfektními vodiči, a snadno se o tom přesvědčíte i ve chvíli, kdy se voda z prasklé trubky dostane do vaší zásuvky. Může tu dojít jak k požáru vlivem zkratu, tak i ke smrtelnému úrazu, a to byste si zajisté nepřáli.

uzávěr vody

Statika zdiva – mokrá zeď nikdy nevěstí nic dobrého z hlediska statiky objektu. To vám potvrdí každý zkušený stavař. Můžete mít třeba štěstí a zrovna vašemu domu to nijak neublíží, ale u některého typu zdiva může jít o jeho narušení a snížení nosnosti, například pro střešní krovy, stropní konstrukce, schodiště atp. Proto je vždy rozumnější příliš dlouho neotálet a únik vody řešit co nejdříve.

Plísně – v mokré zdi se za vhodných podmínek dobře daří plísním, a necháte-li zeď delší dobu v takovémto stavu, mohli byste se tu potýkat s toxickými sporami plísní, které se snadno šíří napříč vzduchem. Vdechování spor pak může vyvolat i některá závažná onemocnění. Těmto problémům čelí například lidé, jejichž dům byl ohrožen povodněmi.

Přivolaní instalatéři provedou detekci úniku vody během velmi krátké doby, a to velice spolehlivou metodou poslechových tyčí Hykron nebo formovacím plynem, a postarají se i o rychlé odstranění původní závady.