Produkty

Míří do šrotu?


Stáří aut v České republice atakuje historické maximum. Průměrný věk aut se udává zhruba ve stáří 16 let a očekává se že dlouhodobě poroste. Za pár let bude průměrné stáří aut na dvaceti letech, což je nejvíce z celé Evropské unie. Čím je to způsobené? Hlavně tím, že nová auta jsou opravdu drahá, a v době kdy mzdy stagnují a rostou ceny základních životních potřeb, si většina lidí nákup nového auta důkladně rozmyslí. Nejlevnější rodina auta, kam se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina, stojí od půl milionu korun výše, což je pro většinu lidí nepředstavitelně vysoká částka, kterou naspoří možná za deset let.

škoda fabia

Každý nepotřebuje zbrusu nové auto ze salonu, ale většině lidí by postačilo zánovní auto s nízkým počtem najetých kilometrů. I taková auta jsou ale cenově nedostupná. Lze to vyřešit jinak. Můžete si pořídit ojeté auto na operativní leasing Goldbanking. V podstatě jde o to že si auto pronajmete na určitou dobu. Leasingové společnosti většinou pronajímají auta na dva roky a určitý počet kilometrů. Pokud byste limit nájezdu překročili, je to většinou bráno jako porušení smlouvy.

rozbité auto

Po skončení nájmu se auto vrací společnosti, která vám ho poskytla, a pokud budete spokojení, můžete si vybrat jiné. Sehnat můžete i levnější auta, jejichž pronájem příliš nezatíží ani váš rodinný rozpočet. Vyberte si z nabídky ojetých aut, která jsou cenově dostupná, a pošlete svůj starý vůz kam patří – do šrotu.

Neriskujte
Příliš velký počet lidí jezdí starým autem, které už nemá na silnici co dělat. Koroze, špatné díly, nedostatečný servis, to všechno jsou důvody proč by mnohá auta neměla na silnici jezdit. Jízdou podobným autem ohrožujete nejen sebe ale i svoje okolí, a to za to určitě nestojí. Raději si pronajměte novější vozidlo, které má zaručený dobrý technický stav a ve kterém nehrozí žádná nehoda kvůli vážným závadám.