Zahrada a dům

Pečujte o zahradu


Také jste už nÄ›kdy pÅ™emýšleli, že byste si pořídili dům se zahradou? Věřte mi, že já si to musíte ze zaÄátku pořádnÄ› rozmyslet. Znám nÄ›které lidi, kteří si tÅ™eba myslí, že tohle vÅ¡echno budou zvládat. Jenomže potom to nakonec dopadá tak, že vůbec nemají zájem o to, aby se postarali o vlastní zahradu. Nemají na to Äas anebo dokonce i finance. Protože lidé si myslí, že když si pořídí veliký dům s velikou zahradou, že ta zahrada se je snad bude udržovat sama od sebe, že lidé vlastnÄ› nebudou potÅ™ebovat žádnou sekaÄku, protože já si vzpomínám, že jsem také dříve, kdysi chtÄ›la mít veliký dům a velikou zahradu.

Květiny na zahradě mám ale ráda.

Když jsem potom jela na chatu k mému kamarádovi, který nám ji pronajal, tak jsem se také musela postarat o zahradu. Sice ta zahrada nebyla tak úplně obrovská, ale byla tam vysoká tráva. Řekla jsem, že to posekám a řeknu vám, že asi po pěti minutách sekání trávy mě to tak nebavilo a řekla jsem si, že kdybych vlastně měla zahradu já u sebe doma kolem vlastního baráku, že bych tohle musela dělat snad obden. Protože nemám ráda vysokou trávu, protože se bojím toho, že v té vysoké trávě budou klíšťata anebo pavouci anebo dokonce také myši. Tady vlastně je možné úplně všechno.

Udržovat zahradu by mě asi nebavilo.

Proto je nejlepší, aby lidé si prvně tÅ™eba u nÄ›koho známého vyzkouÅ¡eli, jaké to je, když máte veliký dům a velkou zahradu. Není to úplná sranda, je to také nároÄné a každý ÄlovÄ›k by mÄ›l svou zahradu a veliký dům udržovat, protože pokud vám tÅ™eba bude padat stÅ™echa na hlavu, tak si musíte uvÄ›domit, že tÅ™eba vás to bude stát až jeden milion korun. TÅ™eba celková oprava velkého domu. A co tÅ™eba fasáda a oprava té stÅ™echy anebo dÄ›lat nový kotel, nový plot, sekat trávu, když se vám rozbije sekaÄka, co budete dÄ›lat? Tady je nejlepší, když si pořádnÄ› uvÄ›domíte, jestli na to budete mít Äas, a hlavnÄ› také náladu. Ne každému by se chtÄ›lo tÅ™eba pÄ›tkrát týdnÄ› sekat tráva.