Žena

Podle čeho poznáte psychické vyčerpání?


1) z niÄeho nic se rozbreÄíte

RozpláÄe vás reklama v televizi, příbÄ›h opuÅ¡tÄ›ného pejska i to, že jste se polila od hlavy až k patÄ› pomeranÄovým džusem. Je vám to líto a po tváři se vám najednou zaÄnou hrnout slzy.

2) máte různé zdravotní obtíže například bolest hlavy nebo trávicí potíže

Psychika a fyzické tÄ›lo je propojeno víc, než si myslíme. Jakákoliv nepohoda nebo psychická disbalance se pak projeví fyzickými obtížemi Äi rovnou nemocí. Potrápit vás tak může migréna, zažívací potíže nebo ekzém.

ženy

3) snadno se rozÄílíte

ByÅ¥ sebemenší maliÄkost vás rozhodí. V situacích nad kterými byste jinak mávla rukou vás dokážou rozÄílit.

4) cítíte úzkost

Místo vzruÅ¡ujícího života, pociÅ¥ujete mnohem ÄastÄ›ji stahující úzkost. Máte obavy, strach a jste vystresovaná. S úzkostí se už probouzíte a bÄ›hem dne se jen prohlubuje.

5) nemáte motivaci

Nemáte zájem ani motivaci. U Äinností, které jste vždycky dÄ›lala s radostí, cítíte prázdno a nemáte do nich chuÅ¥. Nemáte na nÄ› náladu a nejradÄ›ji byste si vlezla pod peÅ™inu a Äetla si knihu.

žena

6) máte špatné spaní

Špatně usínáte a když už usnete, vzbudí vás za chvíli tok myšlenek nebo nepříjemný sen. Dlouhou dobu pak zase trvá, než usnete. Ráno se nemůžete probrat a obratem si připravujete dvojité espresso, abyste vůbec byla schopná fungovat.

7) nemáte trpělivost

Nemáte trpělivost s kolegy v práci, nemáte trpělivost s dětmi, které zrovna dělají domácí úkoly a ani partner není ušetřen. Na silnici troubíte na kdejaké auto a pociťujete nedostatek trpělivosti a síly.

8) cítíte se prázdná

Vyhasl z vás elán, vášeň a energie do života. Cítíte se vnitÅ™nÄ› prázdná a potÅ™ebovala byste nÄ›jak vnitÅ™nÄ› „nakopnout“. Jenže nevíte jak.

9) Äasto se cítíte být mimo realitu

Nezvládáte každodenní realitu a jste jakoby mimo. Činnosti a povinnosti vykonáváte automaticky. Myšlenkami jste mimo a vše jako byste pozorovala odněkud zdaleka.