Produkty

Sladká nebo slaná?


Česká republika nemá moře, ale to rozhodně není důvod, aby se řada našich občanů každým rokem k moři nevydala. Naštěstí Chorvatsko je dostupné i autem, http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-krimi/517082/opilec-se-na-znojemsku-hnal-noci-skoncil-s-autem-v-kotrmelcich-vysoukal-se-ven-bez-skrabnuti.html a ani letecká doprava do vzdálenějších přímořských letovisek není až tak finančně náročná. Co je totiž důvodem mnoha těchto dovolených není jen relaxace, ale i ozdravné pobyty, protože přímořské klima a slaná voda, to je skutečně prospěšná věc pro naše zdraví.

Možná máte obdobnou zkušenost, ale během pobytu u moře se vám pročistí nosní dutiny a možná posmrkáte hromadu kapesníků, jak se vám pročistí dýchací cesty. Doma byste museli inhalovat, ale tady jde všechno samo. Stačí pár dní dýchat vzduch, který je prosycený solí a minerálními prvky v mořské vodě a budete se divit, co vše se objeví v kapesníku.

solnička

Jenže, co když jsou vaše dýchací problémy vážnější a jeden pobyt za rok je málo. Dva už jsou přece jen finančně náročné a tak je tady ještě jedna, méně finančně náročná možnost. Mít vlastní slaný bazén u vašeho rodinného domku. Ano, řada lidí nejen s dýchacími, ale i s kožními problémy, si pořizuje bazén se slanou vodou.
Pořídit si bazén se slanou vodou nemusí být o nic náročnější, než ten běžnější s vodou sladkou. Jen to chce hned při plánování bazénu počítat se slanou vodou a pořídit se veškeré zařízení odolné slané vodě. Slaná voda totiž dovede zničit nerezové části čerpadel, a proto je potřeba si pořídit vše v plastovém provedení.

solnička

Také budete potřebovat pár dalích kousků příslušenství, jako např. solnička VA SALT WATER C15P https://www.bazenygluc.cz/solnicka-va-salt-water-c15p-do-50-m3.html, která bude mít na starosti správné dávkování soli do vašeho bazénu. Nemáte na to, zaplatit si dovolenou u moře a přesto by vám zdravotně pomohla slaná voda? Můžete si pořídit bazén se slanou vodou, nebo si alespoň dopřát slanou koupel ve vlastní vaně. Jen nezapomeňte vše pak řádně omýt, protože sůl dovede být docela agresivní vůči nerezovým součástkám.