Produkty

Stavba betonového plotu na klíč vám ušetří starosti


Když se rozhodnete stavět betonový plot ve Znojmě a inspirujete se některými již hotovými projekty anebo fotografiemi staženými z Internetu, můžete se s nadšením těšit na výsledek, který si pečlivě naplánujete, zejména co se týče estetického hlediska. Dejme tomu, že si usmyslíte stavět jednotlivé betonové segmenty ve dvou barvách jako šachovnicové pole, anebo horní část plotu vyzdobíte dřevěnými latěmi, a už plánujete, jak báječně se k tomu hodí váš nový bazén, kout s posezením či zahradní pergola.

kamenná zídka

Výstavbu plotu někteří lidé provádí sami, a to zejména tehdy, mají-li k dispozici potřebné nářadí, nástroje, pomůcky a mechanizační prostředky, a také jisté zkušenosti. Pro naprostého amatéra to však může být velmi tvrdý oříšek. Nebo spíše ořech. Svěříte-li montáž betonového plotu z prefabrikátů profesionálům, čeho vás tato služba ušetří?

Problémům se sháněním jeřábníka – každý z panelů váží více než půl metráku, většinou kolem 75 kg. Jde přitom o poměrně křehký výrobek, který pokud vám spadne na zem z větší výšky, může se rozlomit. Zvedat panely nad hlavu a zasouvat je do úzkých drážek ve sloupcích je heroický výkon, ne každý to zvládne a navíc riskujete nebezpečí úrazu. Něco jiného je ovšem postavit šest metrů dlouhý plůtek, což je práce na jedno odpoledne, a jiné to bude s výstavbou oplocení podél celé zahrady. U větších zakázek bude zapotřebí autojeřáb i s obsluhou, a je to pro vás další výdaj navíc. Jednodušší je nechat si zhotovit oplocení na klíč.

betonový plot

Výkopovým pracím – ještě větší dřina vás zřejmě čeká i v souvislosti s vykopáním základových jam pro sloupky. Bude-li zapotřebí vyhloubit sedmdesát otvorů do téměř metrové hloubky, a půjdete-li na to jen s rýčem a krumpáčem, pak se vám výstavba oplocení z betonových desek protáhne na několik týdnů a může to mít i negativní dopad na vaše zdraví.