Firmy

Stěhujeme se v lednu


Leden bývá nejstudenějším měsícem v roce, a v našem zeměpisném pásmu to znamená, že teploty během dne i v noci klesají pod bod mrazu. Samozřejmě nelze vyloučit i extrémnější výkyvy, jako je velmi silný mráz nebo naopak obleva. Každopádně se leden považuje za období, kde se můžete venku setkat s nepříjemnými povětrnostními vlivy, a že to také může komplikovat dopravní situaci nejen v místě bydliště.

zasněžená Praha

Jestliže se stěhujete v lednu nebo v únoru, kdy také bývá stále poměrně chladno, měli byste mít zajištěná některá opatření s ohledem na nepřízeň počasí. Nespoléhejte na to, že zrovna ve stěhovací den vysvitne Slunce a budou suché silnice, objednávka stěhovací firmy většinou probíhá zpravidla pět týdnů předem a v této době stěží odhadnete, jak se bude počasí vyvíjet za měsíc, to neví ani zkušení meteorologové.

Praha v lednu

Posypový materiál – už máte nachystaný křemičitý písek na posyp chodníku a silnice před domem? Pokud je venku námraza a sníh, je levné stěhování v Praze Odnes to nepříjemné i nebezpečné, a o zabezpečený povrch chodníků a silnic byste se měli postarat právě vy. Nespoléhejte se na posypovou sůl či močovinu, vytváří mazlavé bláto, které podkluzuje ještě víc, hlavně v domovních vestibulech.

Nesmeky – pohyb v kluzkém terénu, zvláště při stěhování, kdy se venku zdržujete dlouhou dobu, je nutné korigovat a stabilizovat nesmeky. Jsou to protiskluzné návleky na boty, s kovovými hroty, které se zaboří do sněhu a ledu a nohy pak nepodkluzují. Nesmeky se mohou hodit i stěhovákům, můžete je na to upozornit nebo jim pár nesmeků věnovat.

Parkovací místo pro stěhováky – v návalu stresu a různých povinností se může stát, že zapomenete zajistit pro stěhováky parkování, což je přímo tragické hlavně tam, kde se za parkování platí. Zároveň nezapomínejte mít při ruce v pohotovosti koště, lopatu, hrablo, sekáč na led a odmrazovací prostředky, kdyby napadlo větší množství sněhu, musíte jej včas z parkovacího místa odklidit.