Produkty

Zaměstnání.


Některé zaměstnání vyžadují u mužů a žen například košili, kterou musí denně nosit. Samozřejmě to není jen ta jedna, ale mají jich několik, které si během týdne střídají. Je to takzvaný nařízený styl oblékání, což se týče zaměstnání. Takzvaný pracovní úbor. Některé firmy, zaměstnavatelé a obory to zcela vyžadují. Některé si teď představíme, abyste měli lepší přehled. Prvním zaměstnáním s nařízeným oděvem jsou zdravotnické organizace, jako je zdravotní sestra, lékaři, zdravotní laboranti a podobně. Ty nesmí být v normálním oblečení a musí dodržovat určité oblečení a hygienu. V těchto zaměstnáních se na hygienu klade velký důraz a nesmí se nic podcenit.

košile s potiskem

Přece jenom jde tam o zdraví lidí a to je vždy důležité. Většinou se jedná o bílé oblečení, které může být doplněné nějakou barvou, aby se například od sebe v nemocnici odlišili oddělení. Ovšem nemůžete tam chodit v riflích a tričku. V tom vás tam nikdo nepustí. Dalším zaměstnáním vedoucí oddělení některých firem, kde je u mužů vyžadování košile s potiskem firmy a nějaký druh kalhot. Jedná se o vyšší místa, pro podřadnější místa většinou bývají trička s límečkem neboli polokošile. Nejsou tak důležití, aby museli při různých jednání vypadat líp, než vypadají.

košile s potiskem

Například různé prodejny, kde kladou důraz na vzhled, jako jsou například menší rodinné firmy na prodej dlaždic a obkladaček, nebo malý prodejci zánovních vozů, ale i prodejci menších prestižních obchodů s oblečením, nebo ruční výrobou. Každý majitel to pojme trochu jinak, ale dobrý vzhled dělá dobrý dojem. Posledním povoláním, které je od ostatních dvou jiné, je například automechanik. Toto povolání, když jste zaměstnaný ve velkých opravnách, mají své oblečení. Většinou se jedná o pevný materiál, jako jsou modráky a podobně. Když pak jsou automechanici na živnost, mohou pracovat v čem jen chtějí, protože jsou svým pánem.