Produkty

Chemie do bazénu je nezbytná

Koupání není jen relax, ale může člověka zachránit i před přehřátím. Ano, v našich zeměpisných šířkách obvykle přehřátí nehrozí, nicméně i u nás se v létě často objevují tropické dny a týdny, během kterých se doporučuje nejen výrazně zvýšit příjem tekutin, ale zároveň se ochlazovat i jinak. Samozřejmě, že ideálem je klimatizace. Její problém je, že stojí nemalé peníze, a to nejen za klimatizaci jako takovou, ale hlavně následně za elektřinu. mnohem levnější je si pořídit na zahradu malý bazén, klidně i nadzemní. Takové modely stojí pár tisícovek a člověk do nich nemusí vrážet tisící koruny měsíčně.

Bazén u palem

I když tak úplně pravda to není. I do bazénu je alespoň jednou za čas nutné pár korun investovat, a to hlavně proto, aby se v něm neničila voda. K tomuto účelu slouží různé chemické látky, bez kterých se žádný majitel vodní plochy nemůže obejít.

Neexistuje jen chlór

Nejběžnějším preparátem, který se používá pro čištění bazénové vody, je chlór. Tato látka kdysi fungovala jako bojový plyn, dnes je však situace mnohem lepší a využívá se hlavně pro dezinfekci. Pokud se chlóru použije správné množství, je v podstatě pro člověka neškodný, pouze může trochu zapáchat, respektive dělat potíže na kůži.

Bazén v tropech

Právě pro tyto vlastnosti mnoho lidí přemýšlí o náhradním řešení. Těch je naštěstí více. Mezi ty nejvíce preferované bezpochyby patří přípravky na bázi kyslíku. Jejich výhodou je, že nezapáchají ani jinak neškodí, nicméně jsou často výrazně dražší než chlór. Velmi se osvědčila i mořská sůl. Tu je však možné jako dezinfekci použít pouze společně se solonizační jednotkou. Bez ní sůl nefunguje dobře.

Šikovná plachta

Udržet vodu v čistotě neznamená pouze používání chemie, existují i další způsoby. Mezi další hojně používaná příslušenství k bazénu se řadí i speciální plachta, která má za úkol chránit hladinu před nečistotami. Existuje jak v klasické, tak i solární verzi.