Produkty

Jezdíte na kole?


Na kole se učíme jezdit už jako malé děti. I to má možná vliv na to, jak je u nás cyklistika oblíbená. K tomu abyste jezdili na kole nepotřebujete žádné extra drahé vybavení. Stačí vám i obyčejné kolo za pár tisíc a přilba. Na tu byste rozhodně zapomínat neměli, protože pád z kola často neovlivníte, a pokud spadnete na hlavu, může být fatální i menší náraz do obrubníku. Nikdy proto nevyjíždějte na kole z domu bez přilby, i když jedete jen pár metrů třeba do práce.

jízda na kole

Jsou lidé, kteří jezdí na kole do práce nebo do školy každý den, protože třeba nemají auto a nebo to mají kousek a jezdit autem se jim nevyplatí. Spousta z nich jezdí na kole za každého počasí. Je nutné se samozřejmě obléknout na kolo tak, abyste do práce nebo domů nepřijeli celí promáčení. Kromě vybavení kola jako jsou blatníky, byste měli myslet i na výbavu vašeho oblečení na kolo. Kromě přilby byste měli mít vždycky při sobě i pláštěnku. Ta se hodí nejenom v létě, kdy vás kdykoliv může překvapit déšť, ale také v zimě, protože i sněžit může nečekaně. Ideální je pláštěnka na kolo silvini, která je lehoučká, odpuzuje vodu a jen tak vás pod ní neofoukne. Potěší vás také fakt, že skvěle sedí na těle, má perfektní střih a hlavně má na sobě reflexní prvky, díky kterým vás nikdo nepřehlédne.

pláštěnka na kole

Jezděte opatrně
Ať už jste profesionální cyklista a nebo jezdíte jen tak z nutnosti či pro zábavu, musíte dodržovat dopravní předpisy. Jestli jezdíte po silnici, nezapomínejte na fakt, že jste účastníkem silničního provozu. Je také dobré mít uzavřené pojištění pro případ úrazu. I na kole se stávají vážné úrazy, a hodně je jich způsobeno absencí reflexních prvků. Myslete na svou bezpečnost i na bezpečnost ostatních a jezděte vybaveni oblečením, které vás na cestách zviditelní, jako právě třeba oblečení od značky Silvini. U nás najdete spoustu druhů oblečení včetně funkčního.