Firmy

K čemu slouží virtuální sídlo Ostrava

Jednou ze stále populárnějších možností, jak vyřešit vhodné umístění sídla firmy, zvláště pro malé podnikatele a ty, kteří podnikají z domova, se stávají virtuální sídla, jako je třeba virtuální sídlo Ostrava. A není divu, koneckonců mají své nepopiratelné výhody.

Přesto je pravdou, že o nich značná část veřejnosti ještě neslyšela. Důvodem je především to, že se jedná o produkt sloužící výhradně právnickým osobám. Jistě, nic nebrání fyzické osobě, aby si jej pořídila také, avšak je potřeba přiznat, že jej až na velmi, velmi řídké výjimky v podstatě nevyužije.

založení firmy není levná záležitost

Hlavním účelem virtuálních sídel je umožnit podnikatelům, kteří nepotřebují speciální prostory, zaregistrovat své sídlo firmy, aniž by museli kupovat či si pronajmout vhodnou nemovitost, nebo uvést v žádosti svou vlastní adresu, na které bydlí. To je totiž sice možné, avšak vzhledem k ochraně soukromí se to nedoporučuje. Pryč jsou zkrátka doby, kdy jste v telefonním seznamu bez problému našli jak telefon, tak i adresu prakticky každého člověka. Lidé si své soukromí dnes chrání podstatně více.

ideální sídlo firmy

Jaký je ale rozdíl oproti běžnému pronájmu? Především v tom, že ačkoliv adresa je skutečná, a jsou zde kancelářské prostory, vy je v podstatě nevyužíváte. Jistě, můžete si tam jednou za čas domluvit schůzku například s obchodním partnerem, když potřebujete profesionální prostředí, avšak nebudete je využívat denně.

Na tuto adresu vám však bude chodit veškerá firemní korespondence, ať už úřední či od zákazníků nebo případných investorů či věřitelů. Je to tedy v podstatě jakýsi P. O. Box, jen s několika málo přidanými benefity.

Z tohoto důvodu je také mnohem levnější, než klasický pronájem, a pro drobné podnikatele často představuje ideální řešení, zvláště pokud nemají v úmyslu expandovat svou firmu. Je tedy pochopitelné, proč jejich popularita stoupá, zvláště v dnešní ekonomické situaci. A vše nasvědčuje tomu, že se na tomto trendu v nejbližší budoucnosti nic nezmění.