Produkty

Čaj po celý rok

Čaj dokáže hodně
Když je vám v zimě zima, pravděpodobně si uděláte čaj, i když nepotíte mezi jeho velké znalce a milovníky. Dát si čaj když je nám zima je pro nás běžné odmalička, protože nám čaje dávali už naši rodiče a tak jsme si na ně zvykli. Zahřívat se alkoholem není vždy možné a není to ani zdravé, stejně tak není zdravé do sebe lít jednu kávu za druhou. Z tohoto pohledu je čaj prostě číslo jedna.

konvička na čaj

Pro malé děti jsou čaje ideální, protože čistou vodu většinou pít nechtějí a dávat jim slazené dětské nápoje není vhodné. Jednak po nich děti hodně přibírají a hlavně nadmíra cukru není dobrá pro jejich zuby. Pokud potřebujete dětem dávat něco k pití a svou nechtějí, jsou právě čaje skvělou volbou. Pro děti nejsou vhodné klasické černé, zelené, červené ani bílé čaje, ale jsou skvělé ovocné čaje.

Úplně nejlepší čaje pro děti jsou ovocné čaje BIO darka-shop.cz, které jsou velmi kvalitní, neobsahují zbytečné pesticidy a podobné látky a obsahují velký podíl ovocné složky. Zároveň neobsahují přidané cukry, takže se hodí právě pro malé děti. Skvělý ovocný čaj si rádi dají i dospělí, protože tento typ čajů chutná skvěle teplý i studený. V létě si z něj můžete připravit lahodný domácí ledový čaj. Stačí udělat silnější čaj, doplnit jej o kousky ovoce, zasypte jej ledem a ledový čaj je na světě. A zaručeně vám bude chutnat daleko víc než obyčejný kupovaný čaj, který je označovaný jako čaj, ale čaje obsahuje jen velmi málo.

jasmínový čaj

Nezapomínejte na pití vody spolu s čajem, není dobré pít jen čaj nebo jen kávu. Vždy by v objemu vypitých tekutin za den měla voda tvořit největší podíl. Nadmíra kávy a čaje může odvodňovat organismus a to vám může způsobit řadu zdravotních potíží. Jestli se ale rozhodnete pít čaj, rozhodně dejte přednost kvalitnímu sypanému čaji, protože vám bude stačit díky kvalitě menší množství než čaje ze sáčku.