Produkty

Přebalujte ekologicky

Většina rodičů dává přednost jednorázovým plenám. Dnes je koupíte tak levně, že jsou velkým lákadlem i pro rodiče, kteří dosud váhali, jaké pleny používat. Jsou snadno dostupné a není s nimi žádná práce. Látkové pleny jsou bohužel o něco pracnější. Musí se vyprat a vyžehlit před dalším použitím, ale jsou měkké a jemné. Jednorázové plenky obsahují plasty a jsou bělené chlorem, takže jsou pro dětskou pokožku zcela nevhodné.

svrchní kalhotky

Protože se čím dál větší počet lidí zajímá o dopady rodičovství na životní prostředí, jsou otevřenější náhradám jednorázových plenek. A tak zkouší látkové pleny, i když s tím zpočátku nepočítali. Dobrá zpráva je že sada na látkování se dá koupit i použitá za mnohem lepší cenu. Nemusíte hind kupovat novou, která stojí okolo desíti tisíc korun se vším všudy.

Kromě čtvercových plen budete potřebovat i svrchní kalhotky na látkové pleny, které drží látku tam kde má být. Díky nim nic nevyteče ven. Jsou k dostání ve dvou variantách

  • Na suchý zip
  • Na patentky

Verze s patentkami je oblíbenější, protože díky několika řadám patentek se dá říct že kalhotky rostou spolu s dítětem. Můžete si vybrat z mnoha krásných dětských vzorů, které si určitě oblíbíte i vy. Látkové pleny se používají nejen na přebalování, ale jde o nezbytnou součást výbavy o miminko. Používají se jako podložka na přebalování, na odříhnutí, zkrátka má celou řadu dalších využití.

jednorázové plenky

Zbavte se zbytečného odpadu a vyměňte plast za látku. Látkové pleny jsou jemné k dětské pokožce a díky tomu snížíte riziko, že dítě bude trpět na opruzeniny. Díky prodyšné látce může pokožka volně dýchat, což v jednorázových plastových plenkách možné není. Pokožka vašeho miminka vám poděkuje, protože nebudete muset řešit kožní potíže, které jsou pro miminko velmi nepříjemné a bolestivé. Vyzkoušejte látkové pleny a uvidíte že jednorázové už nebudete chtít používat.