Peníze

S penězi je svízel


My lidé víme, jak by měl vypadat náš dokonalý život. Víme, co bychom měli udělat, abychom si žili na žádoucí úrovni, víme, co bychom si měli kupovat a jaké služby využívat. Ale přesto tak ideálně nežijeme. A to z docela banálního důvodu. Nevíme totiž, kde na to vzít peníze.

Jistě, vyděláváme si na své živobytí, ale ne vždy si zvládáme vydělat dost. A když si pak pořizujeme to, co je k normální lidské existenci potřeba, často spláčeme nad (svým) výdělkem. Protože nám naše příjmy ani na minimálně normální život nemusí stačit. Okolí po nás může požadovat takové platby, že je to prostě nad naše možnosti. A když nám peníze dojdou, už je prostě nemáme a musíme rezignovat na své představy o dokonalém životě.

cizí peníze

Nebo nemusíme?

Vlastně nemusíme. I když nám na něco podstatné schází finanční zajištění, neznamená to, že to musíme oželet, že to nemůžeme mít. Leccos si totiž můžeme pořídit i tehdy, když jsme sami na nule a ze svých příjmů už to nezvládneme zaplatit. A to pochopitelně díky půjčkám, které nám dávají možnost utrácet víc, než kolik si můžeme momentálně dovolit.

ukrajinské peníze

Když si vezmeme půjčku, získáme tím peníze, které nám mohou také dobře posloužit. A proto si spousta z nás v dobách finančních problémů také půjčky bere. Někdy se jimi dá financovat to a jindy zase ono, někdy díky nim vyžijeme a jindy si aspoň dopřejeme špetku toho luxusu. Ale ať už si bereme půjčku k jakémukoliv účelu, měli bychom mít vždy na paměti, že ji nedostáváme napořád. Že ji budeme muset i splácet. A abychom ji mohli splácet, musíme ji nejprve dostat. A protože se půjčky neposkytují automaticky všem, kdo o ně projevují zájem, protože se mnohdy i velice přísně posuzuje bonita žadatelů, je dobře, že existuje i americká hypotéka bez doložení příjmu, kterou si mohou brát naši lidé u nebankovní společnosti. Protože je dost těch, jimž banky nepůjčí, a toto je pak skvělá a dostupná alternativa.